| daya11 a întrebat:

Am ca tema la romana sa fac o fisa biografica foarte scurta in care sa scriu care este inaltimea lui data si locul nasterii si cariera. Cel mai bun raspuns primeste fundita si celelalte vot! Orice persoana celebra poate fi descrisa.

Răspuns Câştigător
| xXCarolinaXx a răspuns:

Vrei sa spui Curriculum Vitae (CV)...da un sreach pe google si descarca modelul

1 răspuns:
| maduioana a răspuns:

Lady GaGa
Nume real: Stefani Joanne Angelina Germanotta
Data nasterii: 20 Martie 1986 (25 ani)
Zodia: Pesti
Locul nasterii: New York, SUA
Status marital: necasatorit
Inaltime: 1, 57m
Culoarea ochilor: verzi
Culoarea parului: blond
Educatie: Scoala Catolica Convent of the Sacred Heart; Tisch School of the Arts (New York University)
Site oficial: www.ladygaga.com
sau
Lady GaGa, pe numele sau complet Stefania Gabriella Germanotta, s-a nascut la data de 20 martie 1986 in Statele Unite ale Americii. Este o cantareata de muzica pop dance.

Inca de mica a fost fascinata de tot ceea ce se leaga de muzica, preferatii ei fiind Michel Jackson si Cyndi Lauper. I-a placut sa danseze, a luat lectii de pian si a jucat in musicaluri in timpul liceului, incercand sa isi puna in valoare cat mai mult latura artistica.

La varsta de 13 ani a compus prima balada, iar la 14 ani canta in cluburi.
La 17 ani era unul dintre cei 20 de tineri din lume admisi la o varsta atat de frageda la Tisch School of the Arts din cadrul NYU.

A compus pise pentru Pussycat Dolls.

Numele ei de scenă este inspirat de melodia formatiei Queen "Radio GaGa".

Are trei tatuaje.

S-a imbracat intotdeauna ciudat pe scena: "Cand m-a vazut tatal meu, intamplator, pe scena s-a suparat si nu a mai vorbit cu mine saptamani intregi." a marturisit domisoara Germanotta.

Parintii ei sunt de origine italiana.

funda?:)