| Question114 a întrebat:

Buna! Am cateva intrebari despre cursurile la facultate.
1. Studenti sunt scosi la tabla?
2. Cum se procedeaza cu absentele?
3. Ce se intampla daca inghet anul?

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

1. Foarte rar: te scoate sa scrii o reacție la biochimie maxim ( dacă ești pe ceva umanist îmi e greu sa cred ca te scoate la tabla). Doar prezinți proiecte.
2. Absentele se recuperează doar dacă ai lipsit la lucrările practice (te duci in aceeași săptămâna cu alt asistent sau cu al tău dar cu alta grupa/serie. La cursuri nu se pun absente.
3. Dacă îngheți anul reiei in anul următor. Dacă îngheți un semestru începi de acolo de unde ai rămas.

| Antopuff a răspuns:

1. Depinde de facultate, mai sunt seminarii unde se fac probleme sau exercitii dar asta la cele pe mate, fizica, info sau chimie

2 la cursuri nu ar trebui sa se pună absente iar la laboratoare daca este o data pe saptamana ai dreptul la 2 absente nerecuperabile, daca este de 2 ori pe săptămână la 4 absente si daca le depășești trebuie plătite si recuperate.

3 poti sa ingheti timp de maxim 2 ani facultatea(trebuie sa ai semestrul incheiat si sa promovezi primul an adica nu poți sa intrii si sa ingheti direct)si o reiei din semestrul inghetat.