| Sjwwowksjsjowosjsjjw a întrebat:

Bună! Am dat evaluarea națională,având media finală 9, 07. Cum anul acesta mediile vor scădea,îmi doresc să intru la unul dintre următoarele licee :Elena Cuza,Neculce,Eminescu,Centrală. Am nevoie de opinii și mă interesează în principiu programul,colectivul,activități în cadrul liceului,dar și altele.De asemenea,aștept și alte propuneri,alte licee.
(Am Cambridge, așadar am opțiunea pe filo bilingv )

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu de unde ai aflat tu ca mediile vor scadea anul asta, cand profesorii spun ca vor creste masiv, fiindca anul asta s-a facut carte, comparat cu ultimii 2 ani cu covid, cand nu s-a mers la scoala.

| Sjwwowksjsjowosjsjjw explică (pentru Violleta2022):

În primul rând, anul acesta au fost 65 de medii de 10, comparativ cu 430 anul trecut.De asemenea am văzut o știre spunând ca sunt cele mai mici note din ultimii 4 ani.Eu am înțeles ca mediile au fost mari în ultimii 4 ani și dacă va uitați la mediile de admitere din 2019(când nu era COVID ), o să vedeți ca erau mult mai mici comparativ cu anul trecut și acum 2 ani.

| Sjwwowksjsjowosjsjjw explică (pentru Violleta2022):

La liceele menționate au fost medii între 9 și 9, 20 anul trecut, deci tot am șanse să intru la unul dintre ele.