| irina4219 a întrebat:

Am dat evaluarea națională azi, la română, și am avut foarte multe tăieturi. Le-am numărat și erau 20, cât îmi scade la redactare?

Răspuns Câştigător
| SporeBox a răspuns:

Depinde si de peofesor daca scade sau nu si cat scade. Si eu am facut taieturi dar nu cred ca ar fi o problema. Cred ca conteaza mai mult la compuneri, dar cred ca ar intelege ca a fost un pasaj gresit. Daca nu sunt taieturi mari, cum ar fi tot randul s-ar putea sa nu le bage in seama. Dar spunea si in regulament ca daca crezi ca ai multe taieturi poti sa mai ceri o foaie de examen si o anuleaza pe cea gresita. Poate o sa iti foloseasca informatia la mate.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

5 puncte pentru fiecare. laughing

Exista în barem punctaj pentru tăieturi in afara ca ar fi considerate semn distinctiv? Nu de alta, da' eu nu vad.

| Silwian a răspuns:

Mai bine nu te nai duceai!))

| sierra1 a răspuns:

Tăiat pe orizontală - nu e semn distinctiv deci NU afectează notarea