| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy am de facut la scoala o descriere tip portret pentru fosta mea invatatoare dar nu prea stiu cum sa incep, poate sa imi dea cineva o idee de inceput va rog? big grin

4 răspunsuri:
| AnnaMaryStar a răspuns:

Ce cudat.Si mie la scoala ne-a dat tema aia de romana sa facem o descriere, iar un coleg de al meu a ales sa faca tot portretul fostei invatatoare.Ca idei am ceva.Intai incepe cu ceva de genutonguee invatatoarea mea o chema Apoi descrio fizic Cum avea parul, ochii etc. Apoi descrierea morala.Aici poti sa scrii ce fapte bune a facut cum ar fi:Era o persoana buna si calda pentru ca( si aici vei pune o intamplare). Tot asa.Asa i-a explicat profa alelui coleg cum sa faca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa faca portretul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fatio fata nu astepta de la alti?

| FlorinDeT a răspuns:

Poti descrie chiar portretul fostei tale invatatoare.