| Strumfyy a întrebat:

am fost admis la facultatea RGU din Aberdeen/Scotia, ei mi-au spus ca pentru a intra trebuie sa am peste 6.5 in bac si peste 6.0 la Ielts, am dat examenul si nu stiu cat de bine m-am descurcat, din motiv ce am dat examenul sunt scutit sa dau proba la Bacalaureat de engleza.Intrebarea mea fiind : are rost sa dau proba de engleza la bac? ma gandesc ca poate daca nu iau nota necesara la ielts poate vor tine cont de bac?

1 răspuns:
| Maya2014 a răspuns:

Din moment ce tin cont de ambele note, eu zic ca e mai bine sa dai si bacalaureatul.Depinde cat de mult iti doresti sa intri la facultatea aceasta.