| Ellutza16 a întrebat:

am mai pus intrebarea asta si nu am primit multe raspunsuri. "Cum sa fac sa calculez restul la bani mai usor si sa nu gresesc" explicati-mi va rog ma pierd sad dau funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti matematica, ai nevoie de 2 operatii de baza se numesc adunare si scadere

| ultr4nima a răspuns:

Matematica...

| Ionitapupic a răspuns:

Este foarte simplu si ca sa intelegi iti dau un exemplu: Daca ai un produs la 11 lei si clientul iti da 50 lei, trebuie sa incepi sa ii dai rest de la 11 lei(acestia ii opresti tu) pana la 20 lei, apoi pana la 30 lei, pana la 50 lei!

| 12RazvyGrig12 a răspuns:

Usor... Deci, scazi din suma cat costa alimentul si rezultatul e restul Funda?