| sneaky888 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor sau sfaturi. Am intrat la FSPAC (UBB) la buget in sesiunea de vară cu media 8.66. Nu am prins loc la cămin din prima etapă, ultima medie la căminul de fete fiind 8.81. Mai este a doua etapa, ce va avea loc în curând, dar au prioritate cei din sesiunea de toamnă, mi-e foarte frică ca nu voi prinde loc, chirie nu-mi permit la Cluj iar la cămine private nu este loc, iar eu stau la 200km de Cluj. Care sunt șansele sa mai prind vreun loc in etapa a 2a? De ce studenții din anul 1 nu au locul asigurat la cămin precum cei de la UTCN, UMF etc?

7 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Am fost student la Cluj și am avut loc asigurat la cămin.

| sneaky888 explică (pentru Cipi1212):

La care facultate?

| Cipi1212 a răspuns (pentru sneaky888):

USAMV - Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară - Colegiul Horticol.

| gratargratar a răspuns:

Poti gasi alti studenti cu care sa inchiriati impreuna un apartament... daca sunteti trei/patru pe un apartament cu doua camera, si doua paturi/camera, ajungi cu plata chiriei la 100-150 euro/luna.

| sneaky888 explică (pentru gratargratar):

Nu ma lasa ai mei in chirie, asta spuneam

| florin926481f a răspuns:

In mod normal daca esti la buget nu ar trebui sa ai loc asigurat la camin?

| sneaky888 explică (pentru florin926481f):

Habar nu am, nu ni s-a spus nimic