| DianaIstratii a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru pentru a-mi găsi un liceu în Brașov. Am media 9, 6 și am înclinații spre matematică. Aș vrea un liceu bun, nu foarte strict, fără uniformă. Cineva mi-a recomandat Colegiul de informatică Grigore Moisil. Dar nu cunosc informatica mai deloc, deci nu merge. Voi ce licee îmi recomandați? Menționez, nu cunosc informatica!

2 răspunsuri:
| emi1 a răspuns:

Poti sa te duci la liceul unirea acolo este foate multa matemeatica.
Si mai este un liceu pe langa Brasov in Codlea Mate-Info, se pune acentul foarte mult pe matematica.Iar informatica se face doar o ora pe saptamana. Funda?

| DianaIstratii explică (pentru emi1):

Uite ce am găsit eu despre liceuu Unirea : "PROFIL REAL, o clasă de matematica-informatică, intensiv informatică". Deci, mai multă informatică, ceea ce eu nu știu. happy Iar în Codlea nu sună prea palpitant.