| sorinutza99 a întrebat:

AM nevoie de putin ajutor.Am de facut un eseu despre relatii din cadrul grupului (eu am ales competita).Nu doresc sa mi-o rezolvati, vreau daca se poate sa-mi dati niste idei despre ce as putea scrie (parte pozitiva a competitiei si partea negativa).MULTUMESC MULT... OFER FUNDA!

2 răspunsuri:
| MihaiEddy93 a răspuns:

Partea pozitiva a competitiei: castigul de experienta, idei inovatoare, comunicarea in cadrul grupului, eficienta rezolvarii mai rapide a unei probleme tocmai datorate competitiei, care este ca un countdown timer.
Partea negativa a competitiei: Uneori aceasta competitie provoca omului activarea orgoliului din el si astfel acesta devine rautacios, malitios.

| Madalina_Mady_1997_LXiL a răspuns:

Pai poti scrie despre cum competitia in cadrul grupului face ca oamenii sa se certe, ba chiar sa se jignesca.