| Evelyne14 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent.Cine imi poate da idei pentru o scriere SF( science fiction)? Nu am absolut nicio idee in momentul de fata.
Multumesc! ( funda +vot )

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Ok. Să folosim următoarea ipoteză:
La mare, eşti în apă, şi înoţi liniştită, când, simţi că un picior ţi-e imobilizat. Nu mai poţi înainta, şi vezi că nici celălalt picior nu mai poate şi mişcat, ca şi cum cineva te-ar ţine strâns de ele.
Apoi, cazi toată în apă, şi peste o oră te trezeşti în Atlantida, un tărâm plin de bogăţii, cu case făcute din aur şi bijuterii.

Acum, eu ţi-am dat o idee, un schelet pentru prima parte a compunerii. Tu, urmează să dezvolţi ideea.
Hai să îţi dau o idee şi pentru continuare, ca să nu zici că te las cu ochii în soare:
În Atlantida, stăpânul acelui tărâm te observă, te consideră de o frumuseţe desăvârşită, şi vrea să se căsătorească cu tine, ca să poată să aibă un urmaş. Tu, al început, refuzi, dar te simţi obligată să accepţi cererea. Tocmai când se apropia de tine să te sărute, te-ai trezit dintr-un vis.

Baftă!

| alecx4music a răspuns:

Cea mai simpla idee ar fi viata pe alta planeta si evolutia ei, comportamentul oamenilor, etc.