| elenamb a întrebat:

Am o intrebare.
Am fost admisa si la facultatea de Urbanism (planificare si proiectare urbana) si la facultatea de Arhitectura Ion Mincu din Bucuresti. Nu stiu pe care sa o aleg. Am inteles ca de la Urbanism pot deveni si arhitect si am drept la semnatura pentru ambele.
As dori sa stiu care sunt diferentele exacte si de ce mai multa lumea alege arhitectura generala. Multumesc

Răspuns Câştigător
| RoyalJakiro a răspuns:

Urbanismul mi se ceva mai de viitor, deoarece poti activa in mai multe posturi si ai cale large si la alte domenii. In rest este alegerea ta. Bafta!

| elenamb explică (pentru RoyalJakiro):

Multumesc mult! Si eu ma gandeam sa dau la urbanism. Am inteles ca amde drept la semnatura si ca arhitect si ca urbanism dupa aceasta facultate

3 răspunsuri:
| RoyalJakiro a răspuns:

Da, dupa cum am spus, ai cale deschisa si inspre alte domenii. O seara faina!