| Sjhxjcks a întrebat:

Bună. Am o întrebare
As vrea sa dau bacul la psihologie in anul 2027 (acum sunt clasa a10) vreau sa mă apuc de acum să învăț toată materia de psihologie, pentru ca oricum materia de la romana si istorie este mai stufoasa si este mai mult de retinut.
In cat timp pot sa invat de la 0 materia de la psihologie si sa iau 10 (asta as vrea din tot sufletul) credeti ca doua saptamani de învățat îmi poate asigura această nota? As vrea foarte mult sa ma indrept catre psihologie
Plus de asta m-as apuca in vara viitoare ca sa am timp să învăț intre timp si la romana si istorie. Ce ziceti?

1 răspuns:
| minime3 a răspuns:

Eu zic ca o luna de invatat la psihologie, e suficient. Asta pentru a aprofunda ideile de baza, pentru a face eseuri, exercitii. Etc. Eu mai dat bacul la psihologie si cred ca nota mea de 9, 30 a fost in mare parte pentru subiectul ultim, eseul. Succes!