| AlexLex221 a întrebat:

Bună, am o întrebare, cum se calculează mediile de întrare la liceele cu profil de engleza, cât contează nota de la admitere de limba? Dau funda

1 răspuns:
| DanielVălean a răspuns:

Nu, examenul bilingv nu ajută la creșterea mediei de intrare la liceu. Tot ceea ce face acesta e să dovedească că deții cunoștințe în ceea ce privește limba profilului pe care tu îl alegi. Este un examen eliminatoriu, cine nu îl trece nu poate merge pe un profil bilingv.