| manuela28123 a întrebat:

Am o intrebare... daca am facut desenul cu pixul la bac la mate azi, se considera semn? Imi poate anula lucrarea?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Semn nu. Dar vi s-a spus cu ce trebuie sa faceti desenele.

| Sofer a răspuns:

Nu se anulează. Dar e bine sa fie făcut cu creion ca mi se pare ca se depuncteaza dacă e făcut cu pixul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Pentru rezolvarea subiectelor candidaţii vor folosi numai cerneală sau pastă de culoare albastră, iar pentru executarea schemelor şi a desenelor vor utiliza NUMAI creion negru. Pentru probele scrise la Matematică şi Geografie, candidaţii pot apela doar la instrumente de desen."

| iamprettybored a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai luat această informație? Nu specifică și ceva legat de fizică (pentru mine intreb)?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iamprettybored):

Am văzut e a spus cineva acum 5 ani tot pe TPU, oricum e bine sa ai creion negru la tine, să nu ai surprize ca nu poți sa faci desene cu pixul.

| iamprettybored a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, oricum o să am, mersi de răspuns. Ideea e că profa mie la meditații mi-a spus să le fac cu pixul (cică să nu se șteargă sau așa. La fizică mai sunt subpuncte unde fix desenul ți-l cere). Dar până la urmă important e ce zice comisia, o să aflu mâine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iamprettybored):

Ar fi absurd ca la Mate si geografie sa nu ai voie cu pixul si la Fizica sa iti dea voie. Mult success la examen!

| iamprettybored a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Da, si comisia ne-a zis tot cu creionul. Oricum nu ne-au cerut desene la niciun subpunct, eu le-am făcut orientativ.

| iamprettybored a răspuns:

Ce desen mai exact? La mate la bac nu prea se cer desene. Și nici în barem n-am văzut vreodată să se puncteze desen.
Eu nu cred că vei primi 0 puncte cum zice cineva de aici, ci pur și simplu ți se va puncta ce ai rezolvat tu, nu desenul. Totuși, cineva trebuia să vă anunțe că nu e voie cu pixul.

| iChristiaN47 a răspuns:

Nu se va considera semn, în schimb vei primi 0 puncte pentru exercițiul respectiv. Orice fel de desen se face doar cu creion negru.

| Ciprian2019 a răspuns:

Uite baremul la mate si cum se rezolvau sibiectele https://www.libertatea.ro/......20-3045724 sper sa ai bafta!

| Amdreeay24 a răspuns:

Buna! Ți au anulat lucrarea sau totul a fost bine?