| rickandmorty23 a întrebat:

Bună! Am o întrebare... dacă am terminat 12 clase, însă nu am susținut bacalaureatul, cum aș putea face să îl dau?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te inscrii la examenul de bac.

| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: mergi si te inscrii la liceul unde ai terminat a 12-a si dai examenul de BAC in Iulie sau in toamna, la cealalta sesiune.

| Cipi1212 a răspuns:

Faci cerere pentru a da Bac-ul la secretariatul școlii.

| Giulia911 a răspuns:

Te prezinti la secretariatul scolii, o sa-ti spună cu ce documente trebuie sa vi, o sa mai completezi si acolo o foaie. La un momendat te vor suna sa vi sa semnezi ceva și sa -ți dea foaia cu codul ( cod pentru a afla ce note ai luat) si gata.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa te înscrii, prima data trebuie sa mergi la scoala la secretariat

| ReddY25 a răspuns:

Te înscrii