| MariaAlina22ok a întrebat:

Bună! Am o întrebare, dacă am terminat 9 clase acum 8 ani, pot să mă înscriu în clasa a10-a in anul acesta școlar?

5 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Nu! Te poți înscrie la a doua sansa pentru ca ai trecut de 18 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Nu functioneaza asa... fiindca ai pierdut trenul sa te mai poti inscrie la liceu, cursul de zi.
Acum te poti inscrie la liceu, curs SERAL sa faci clasele X-XIII, fiindca la seral se fac doar 4 ore pe seara cu frecventa zilnica.

| ioana748 a răspuns:

Te poti inscrie la seral sau fara frecventa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai promovat clasa a IX-a te poti inscrie in cl. a X-a, la forma cu frecventa la seral sau forma cu frecventa redusa.

| Cipi1212 a răspuns:

Cred că la seral.