| Anndddra a întrebat:

Buna am o intrebare la care doresc sa raspunda cei ce cunosc. Acum mai am un an de Liceu Pedagogic, stiinte sociale. Si doresc sa stiu daca dupa terminarea liceului pot sa lucrez ca invatatoare, si intre timp fac facultatea la distanta de Psihologia si pedagogia invatamantului primar si prescolar. Am o cunostinta care se afla in aceasta situatie dar preda acum de 3 ani, si ea a facut tot pedagogicu dar nu stiintele, ci bibliotecar cred sau educator. Astept raspunsuri

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poti fi cel mult o invatatoare suplinitoare intr-un colt de lume unde nu exista deloc specialisti.Profilul Stiinte sociale nu-ti da nicio pregatire pedagogica.

| ѕтαяχωαяѕ a răspuns:

Nu poti sa te angajezi pentru ca tu esti la stiinte sociale. Ca sa poti lucra dupa liceu ca invatatoare trebuia sa te duci pe profil educator-invatator, trebuia sa dai probele eliminatorii pe care sigur le luai si dupa ce terminai liceul cu acest profil puteai sa te angajezi ca invatatoare.