| Diana19Madalina a întrebat:

Buna,

Am o mare problema, sunt la facultatea Ovidius dar la ID, dar in sesiunea de iarna nu ma pot prezenta la colocvi si examenele, eu nu sunt in tara si voi ajunge tocmai in luna martie.

Pot da colocviile si examenele din sesiunea de iarna, in toamna cand sunt restantele? E nevoie sa platesc ceva? Multumesc.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poti sa le dai doar in sesiunea de restanta, adica in septembrie, deoarece materile pe care le ai tu se fac doar in anul 1 semestrul 1.
Primele restante la fiecare materie nu se platesc, adica daca nu iei din prima, sau nu te prezenti in sesiunea de restanta, le platesti si costa 50 de lei/restanta.
Sper sa faci fata, adica o sa ai 6-7 examene una dupa alta in septembrie, sesiunea de restanta e de 3 saptamani, dar profesori nu mai stau si pun examenele cand doresc studetii, ci doar cand pot ei, s-ar putea sa te trezesti si cu cu 2 in aceeasi zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le poti da in restante pe toate