| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la BAC sesiunea a doua - mai exact... cea din toamna sad anul acesta (2018) o dat destul de greu la matematica voi ce credeti - profil tehnologic?
Oare in toamna va fi la fel de greu? Cei care nu l.au luat acum au o șansă în toamna? Daca totusi au invatat cat de cat. Este posibil sa dea putin mai usor?

Răspuns Câştigător
| Elieee a răspuns:

Eu am luat 9, 90 la matematică, profil tehnologic. A dat ceva mai greu, era de așteptat, greșeala mea a fost la o chestie de clasa a7a, nu la ce a dat greu. Îți dau un sfat.
Ia fiecare Exercițiu în parte.
Ex 1 sub I, ce poate să ți pice? Calcule ușoare, progresii aritmetice, progresii geometrice, nr complexe (asta mai mult la mate-info).
Ex 2 funcția de gradul 2, graficul unei funcții, relațiile lui viete
Ex 3 logaritmi, funcții exponențiale
Dacă vrei să continui, te ajut cu cea mai mare plăcere

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca te uiti cu atentie la sesiunile anterioare, o sa vezi ca exercitiile difera preponderent prin exemple, foarte putine difera prin cerinte.