| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Am o nelămurire în legătură cu Facultatea de Drept din Bacău (Universitatea George Bacovia). Din câte am înțeles aceasta este privată? Practic nu există locuri „la buget"?

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

In Bacău privat însemna că trebuie să dai ceva sa ocupi un loc
Cu ceva anii in urma unul din amici mei a avut aceeași problema până a tras ceva sfori și a dat mita
In Bacău nu merita sa faci facultatea, mergi in Iași dacă poți

| Katherine99 a răspuns (pentru SilentRain):

Mulțumesc mult!
Sunt în mare dificultate cu alegerea unui drum educațional din cauza lipsei cunoștințelor în ale facultății, însă din câte m-am informat cred că o să merg în Cluj.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Privații nu primesc bani de la stat. Ăla e bugetul.

| SingleForOne a răspuns:

Da, este privată.

| Ilincamatei83881 a răspuns:

De ce te-ai duce în Bacău practic? laughing

| Katherine99 a răspuns (pentru Ilincamatei83881):

Din același motiv pentru care ai răspuns ironic: "Ca să mă aflu în treabă"