| anonima_5010 a întrebat:

am o noua intrebare.Nu stiu ce sa aleg, mate-info sau filologie avand media de admitere 8 fiind din Alexandria.Problema este ca sa fi avut media mai mare daca luam mai mult de 5 la examene.Media generala este de 9, 25 iar la romana la examene la romana am luat peste 7, 60 si nu am copiat.

Răspuns Câştigător
| andre999 a răspuns:

Crede-ma mate info iti deschide mai multe cai in viata dupa ce termini liceul. Mate-info iti structureaza gandirea te face sa fii exact. In plus faci chiar mai multa romana de cat la filologie. La mate-info o sa treci si prin materiile de la filo gen psihologie, logica, filosofie in timp ce la filoologie informatica, matematica si chioar fizica nu se fac de loc din a 10 -a. Vrei sa te duci la un profil in care sa inveti cum sa gandesti atunci du-te la mate-info.

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu nu te gândi aşa, gândeşte-te la ce ţi-ar place să faci! Şi în funcţie de aia ia o decizie!

| Elena1234456 a răspuns:

Depinde ce te pasioneaza mai mult: umanul sau realul.Descopera-ti inclinatiile si gandeste-te ce ai vrea sa faci pe viitor.

| yoDS a răspuns:

Pai tu gandeste-te care profil real.uman, crezi ca iti va fi mai folositor mai departe, si spre ce facultate ai vrea sa mergibig grin