| ela245 a întrebat:

Am o problema, la scoala de ziua lui Mihai Eminescu facem sceneta de teatru "Calin file din poveste, si doamna m-a pus pe mine "regizor" si m-am certat cu o fata pentru ca ea vrea sa fie fata de imparat dar am spus de la inceput ca eu sunt si cica a nu vrea sa fie naratorul ca are mult de invatat! Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Luiyza a răspuns:

Pai ce poti face...1 sa ii spui ca nu are de ce sa fie suparata deoarece tu ai spus de la inceput ca vrei sa fii fata de imparat. 2 sa ii explici profesorului/profesoarei situatia sau 3 sa fii buna si intelegatoare si sa lasi de la tine si sa ii dai ei roulul de fata imparatului chiar daca iti va parea rau si sa fii tu naratorul big grinbig grin

| Minato1 a răspuns:

Asculta, Sti ce face un regizor? Ei bine un regizor face urmatoarele lucrurisickCoordoneaza situatia
-Alege actori si personajele
-Arata greselile facute de actori
Mai sunt cateva chesti dar nu are rost pentru ca deviem de la subiect.
In primul rand vobeste cu ea, si spune-i ca un regizor alege personajele, daca nu intelege, nu are de cat sa se planga.

| Minato1 a răspuns (pentru Minato1):

Scuze de emoticon din greseala l-am dat.

| iulia999 a răspuns:

Zii asa ca tu esti regizor si punct tu faci ce vrei nu ea iti spune ce sa faci. intreab-o ce personaj ar vrea ea sa fie daac nu ii place ala? fai schimb de personaje cu cineva care merita sa fie naratorul care are vocea aia asa blanda nu stiu cum sa ii zic si daca nu vrea vorbeste cu doamna profesoarar si rezolvati daca se inrarutateste situatia ai putea sa vorbesti cu profesoara sa o dai afara din sceneta si a pui pe altcineva, nu stiu daca vrea asa de mult!