| xDirectioner5 a întrebat:

am o problema serioasa... Maine trebuie sa decid ceva foarte important, avem un proiect echipe de cate 4 oameni, si eu stiam de 2 zile inainte de acest proiect, le-am promis la 2 fete, ca voi fi cu ele, dar una vroia o echipa una alta. Am ramas in echipa uneia, dar in acea echipa e si baiatul de care-mi place, si nu o sa ma simt in largul meu, eu as vrea cu celelalte dar pe moment nu am gandit... Acum seara un baiat mi-a zis ca vrea sa intre in echipa si baietii din echipa mea au zis ca-s de acord! Nu vreau. nici eu nici prietena mea, am hotarat ca daca vine acel baiat sa mergem la alta echipa, aceea cu prietenele mele, mi-ar placea mult, dar problema e daca nu ii lasa doamna sa fim 5 in echipa? Eu cum sa le zic ca nu mai vreau cu ei?

1 răspuns:
| InutzZa a răspuns:

Ar fi mai bine si mult mai frumos ca sa iti testezi cunostintele fata de baiatu care iti place din echipa adversa si tot odata inveti sa lucrezii cu oamenii care nu iti sunt pe plac, pentru ca in viata vei avea multe ocazii de genu, care nu iti vor fi pe plac insa tu va trebui sa le faci, asa ca tot odata e mult mai interesant, te pregatesti mult mai bine pentru viata si inveti sa accepti fiecare asa cum e...pana la urma cu totii sunteti dintr-o clasa si trebuie sa va acceptati...asa ca mai bine ati ramane acolo unde sunteti si tu si colega ta.