| MagdaStoica20 a întrebat:

Buna,am o problema și as avea nevoie de sfaturile voastre! Poate ați trecut prin aceiași situație
Am făcut 10 clase la o școala profesională dar a trebuit sa renunț, dintr o problema de sănătate.Au trecut câțiva ani de atunci,acum mi am revenit și mi doresc sa reiau școala Dar la un alt liceu, se poate sa continui la alt liceu direct in a 11 a sau trebuie sa reiau și a 10?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu aveai cum sa faci 10 clase la scoala profesională.
Poate vrei sa spui că ai facut 10 clase + scoala profesionala.
Poti sa te inscrii doar la liceul seral 3 ani.

| Mindfulness a răspuns:

Cred că o să poți relua din clasa IX seral liceu, asta daca nu te mai incadrezi ca vârstă, daca te incadrezi atunci nu știu probabil liceu normal sau profesionala.