| lovemusic605 a întrebat:

Am o problemă urgentă!

Eu am o carte împrumutată de la filiala Bibliotecii Judeţene a oraşului din zona în care locuiesc eu. În mod normal, azi trebuie să duc cartea înapoi la bibliotecă, dar încă n-am terminat cartea. Mai am doar aproximativ 30 de pagini, dar nu apuc eu şi să o termin, şi să ajung la bibliotecă la timp, având în vedere că biblioteca se închide la ora 17:00.
E vreo problemă dacă o returnez mâine? Se dă vreo penalizare? Dacă da, cât costă? Vă rog, răspundeţi-mi urgent! Dau fundă!winking

Răspuns Câştigător
| XxLadyDeexX a răspuns:

Nu cred ca se penalizeaza, adica si un prieten de al meu a facut asa si nu l-a penalizat! Nu ai de ce... funda?♥

6 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu am dus odata o carte cu o luna intarziere.noroc ca au multi oameni care imprumuta si nu mai verifica datelehee heenu se dau penalizari, in cel mai rau caz iei o mustruluiala verbala.

| Cryshhtian a răspuns:

Salut,la mine in piatra neamt parca intarzierile sunt taxate astfel 3 lei la prima avizare si 4 lei la a 2 a avizare.bafta!

| lovemusic605 explică:

Apropo, nu vreau răspunsuri de genul: "Ha, ha ha! Vai şi-amar! Pentru atâta te agiţi?", deoarece eu chiar iau în serios treaba. Vă mulţumesc!

| lovemusic605 explică (pentru lovemusic605):

Mulţumesc mult! Tocmai m-am uitat pe site-ul bibliotecii şi am văzut că se dă taxă de penalizare abia atunci când primeşti somaţii (avertizări), şi sunt sigur că nu primeşti o somaţie tocmai a doua zi de la termenul restituirii, ci abia peste câteva zile, sau chiar o săptămână! Oricum, amenda la prima somaţie este de doar 1 leu! happy

| mihdenisgeorge a răspuns:

Cred ca poti sa te duci la biblioteca si sa mai prelungesti cu inca o saptamana sau doua. Sper ca te-am ajutat.

| lovemusic605 explică (pentru mihdenisgeorge):

Pentru ce, când numai azi îmi mai trebuie? Oricum, mulţumesc de părere!