| Koody5 a întrebat:

Am o tema la romana care-mi ridica semne de intrebare: compunere in rama. Nu am idei, iar prin carti sau pe net nu gasesc mai nimic. As vrea cateva idei sau chiar o compunere de voi, nu mare...gen 10 - 15 randuri. Stiu ca nu pot face teme prin TPU, dar sper sa ma ajutati cat mai repede. Multumesc!

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Fara teme// off a inceput scoala.

| babyangel a răspuns:

Cum a zis Maryabaii compunerea in rama este o poveste in rama ca si Hanu' Ancutei al lui Sadoveanu. sau Riga Crypto si Lapona Enigel a lui Ion Barbu.

| Maryabaii a răspuns:

Pai compunere in rama ins povestire in rama adica in povestirea ta sa scrii alta povestire. ca iapa lui voda. oamenii povestesc despre ceva si ne spun noua. poti scrie ce ai facut tu vara trecuta si sa vb cu prietenii tai in compunere. sper ca ai inteles. funda?

| TrendyHedgehog a răspuns:

Ceva de genu iapa lui voda trebuie sa introduci in povestirea ta un om care sa spuna o alta povestire asta inseamna povestire in rama