| iDangerous a întrebat:

Am primit la Tehnologie un proiect in care trebuie sa realizam ceva facut din materiale textile lipit pe o foaie A4. Trebuie lucrat in grupe de cate 2, iar eu si colega mea nu prea stim ce sa facem si ma gandeam ca ne pueti da voi cateva sfaturi in legatura cu obiectul pe care l-am putea face.

Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Poti sa acoperi un desen ilustrand o silueta in materiale cum ar fi ate,bucati de material de diverse culori, etamina cusuta frumos pe margine, etc.

2 răspunsuri:
| EllyFMS a răspuns:

Face-ti o rochie/fusta in miniatura, astea sunt cel mai usor de facuthappy!

| Alyboy a răspuns:

Ati putea sa faceti un geas. Taiati foaia in forma de cerc, iar dupa lipiti materialele. De sigur nu va functiona da asa avem si noi...Profesoara noastra zice ca e bine.