| LicuriciPlici a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor: la logica proful ne-a pus sa scriem un articol pe care o sa il publice daca este ok.acestui articol ii trebuie un titlu cat mai bun si cat mai expresiv, dar eu nu stiu ce titlu sa aleg, mi-ar place sa scriu despre legatura dintre ratiune si biologie.

P. S:titlul trebuie sa contina unul dintre cuvintele: logos logica stiinta ratiune.si trebuie sa le "combinam" cu biologia arta religia chimia (doar una singura)

1 răspuns:
| MeteEmr a răspuns:

Fa si tu un articol despre mormintele din Egipt, sau despre o mumie din Egipt in care sa povestesti despre vechimea, potejarea biologica, reactia chimica a particulelor de aer din mormant, chestii de-astea, cum a murit, o legenda istorica sau religioasa si asa imbini religia cu biologia si cu chimia...
Sper ca sunt de ajutor...big grin