| nCansu a întrebat:

am si eu niste intrebari. Am 18 ani si anul acesta vreau sa dau la facultatea de actorie. Actoria de film/ seriale vi se pare o meserie de viitor avand in vedere ca dupa ce termin facultatea vreau sa ma mut in alta tara?

Răspuns Câştigător
| Isolde a răspuns:

Exact, acolo se castiga foarte mult cu actoria, la inceput poti sa te multumesti cu roluri secundare pana o sa vada lumea ce ai tu specific si ce poti sa faci in alte filme, ca la teatru si chestii de genul, iti pierzi sanatatea si timpul, trebuie sa iubesti foarte mult teatrul ca sa fii actor acolo. Daca cunosti bine limbi straine, atunci poti foarte usor sa te incadrezi.

2 răspunsuri:
| Isolde a răspuns:

Daca vrei a pleci in alta tara atunci da, s-ar putea sa ai o sansa, insa in ziua de azi nu avansezi cu una cu doua, in primul rand trebuie sa fii priceput, iar in al doilea sa ai bani ca sa te promovezi singur la inceput. E foarte greu sa atragi atentia unor oameni care ar putea sa te ridice, insa sunt casting-uri, unde ai sanse sa te observe cineva. Trebuie sa fii special, ca sa investeasca in tine. Sper sa ai acel ceva si bafta!

| nCansu explică (pentru Isolde):

Multumesc si, acum trei ani am dat casting pentru o piesa de teatru a scolii, si am primit rolul principal, dar in juriu au fost 3 persoane care intr-adevar aveau stiau despre actorie. unul dintre ei, la sfarsitul spectacolului mi-a spus ca toti trei au observat ca am foarte mult talent, si ca ar fi foarte pacat sa il irosesc. dar mi-a mai spus si faptul ca daca vreau aceasta meserie, ar trebui sa ma mut in alta tara ( Sua, Turcia, India) pentru ca acestea sunt tarile care investesc mult in film.