| Aalex a întrebat:

am si eu o intrebare in legatura cu facultatea de economie, sectia finante-banci.

1. Daca stiti in ce constau examenele de admitere, ma refer la ce materii se vor da examenele?

Vreau sa stiu asta deoarece presupun ca se va da si ceva din informatica, iar eu la liceu sunt la stiinte sociale si facem doar TIC.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.econ.ubbcluj.ro/n3.php?id_s=230&id_c=22&id_m=4 ai regulamentul de admitere, citeste pct.1.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, la Admitere 2012 si afli din cea mai buna sursa. Succes si numai bine!

| Aalex explică (pentru Ioandelasal):

La detalii facultate da eroare, iar la admitere nu scrie nimic de examene doar de fisele ce trebuie duse si alte lucruri.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aalex):

Spune la ce facultate (numele si orasul) vrei sa mergi si o sa ma uit si eu si iti dau link-ul.

| Aalex explică (pentru Ioandelasal):

Universitatea Babes Bolyai - Cluj-Napoca, Facultatea de Stiinte Economice si Gestiunea Afacerilor -> Sectia Finante Banci happy

| Aalex explică (pentru Ioandelasal):

Deci deocamdata nu baga admitere prin examen. oricum asta e doar informativ pentru mine fiind clasa a9-a dar am vrut sa stiu cam la ce sa ma astept peste ani.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aalex):

Aici: http://www.econ.ubbcluj.ro/n3.php?id_s=230&id_c=22&id_m=4 ai regulamentul de admitere, citeste pct.1.

| mixxjim a răspuns:

Inainte sa se scoate examenele (adica prin 2006, nu la 1900 laughing ) la finante-banci se dadea mate si economie sau geografie, la alegere. nu se da informatica la nicio facultate din cadrul ASE-ului la admitere si nici nu s-a dat vreodata, indiferent de liceul de la care provii. in timpul facultatii se fac cursuri de informatica si se da examen dar la admitere nu. pe site-urile facultatilor inca nu prea s-au afisat multe lucruri pentru ca nu au decis ce sa dea la examene. unii au decis ca anul acesta sa mearga tot pe dosare cu admiterea si de-abia de la anul sa bage concursurile, asa ca mai bine intreaba direct la facultate, pe site-uri au toate adrese de email si numere de telefon unde poti cere informatii. succes!