| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy. Am si eu o intrebare. In legatura cu noua lege a educatiei ce presupune a fi inclusa clasa a IX - a in gimnaziu. Daca sunt pe clasa a VI - a [ in toamna lui 2010 o sa fiu pe a VII - a ], o sa trebuiasca sa fac clasa a IX - a la gimnaziu? Dar pentru cei de clasa a VII - a? Multumesc de raspunsuri :*.

1 răspuns:
| Reew a răspuns:

Din cate stiu eu numai cei care intra in toamna lui 2010 in lasa a V -a vor face la gimnaziu clasa a IX -a...