| Ladybuug a întrebat:

Am si eu o intrebare. In legatura cu noua lege in educatie ce presupune clasa a IX- a sa apartina gimnaziului, daca sunt pe clasa a VI- a [ in toamna o sa fiu pe clasa a VII- a ] o sa fac clasa a IX- a la gimnaziu? Dar pentru cei care sunt acum pe clasa a VII- a [ in toamna clasa a VIII- a ]?
Pentru cel care ma lamureste, dau fundita. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| oana_8373 a răspuns:

Deci asta din cate am auzit eu intra in vigoare din anul 2012.deci da. tu vei vace clasa a9a gimnaziu. cei dintra7a nu:*

3 răspunsuri:
| Ladybuug explică:

Multumesc Oana. M-ai lamurit. :*

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata o noua lege a educatiei nu a fost adoptata de Parlament, exista pe rolul Parlamentului doar o propunere legislativa de modificare a Legii invatamantului. Cred ca o sa mai treaca un timp si cel putin in actuala sesiune a Parlamentului, care se incheie pe 30 iunie, nu o sa fie adoptat nimic, asa ca s-ar putea sa adopte ceva doar in sesiunea care incepe din septembrie si se va aplica, cel mai repede, din anul scolar 2011-2012.

| Bya` a răspuns:

De fapt mama mea mi. a spus ca aceasta lege intra in vigoare incepand cu anul 2013 deci cei care sunt acum in clasa a6a nu apuca aceasta lege restul claselor mai micihappy
Si daca aveti impresia ca nu stiu ce vorbesc. Va pot spune ca mama este bine informatata nu spun ce post ocupa este un post in scoala sa nu credeti cu cine stie cu sunt euchatterbox Te pup:*