| mmada a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Academia Tehnica Militara din Bucuresti.Va rog imi puteti spune cateva lucruri despre profesiile viitoare pe care le voi avea daca urmez unul dintre acele profiluri.
Ca sa intru acolo trebuie sa fi invatat la un liceu militar?

1 răspuns:
| tyana a răspuns:

Nu trebuie sa ai liceul militar pentru a putea da la Academie. Dupa terminarea facultatii o sa iesi inginer militar, depinde insa de specializarea pentru care ai sa optezi.Citeste pe site-ul Academiei Militare, cred ca acolo ai sa gasesti mai multe informatii.Bafta multa!