| killyou a întrebat:

am si eu o intrebare sau mai degraba am nevoie de un sfat de la cei mai maturi trecuti prin scoala vietii...

Sunt in clasa a 8-a.In clasele 5, 6 si 7 am avut medii foarte mari (peste 9, 50) dar in clasa a 8-a am inceput cam prost.am niste note de cred ca ies cu 8, 50 daca nu trag sa imi indrept notele.ingrijorarea mea este ce va urma? ce va trebui sa fac?

Inca nu sunt convins la ce profil sa ma duc la liceu.Imi place foarte mult sa joc fotbal dar parintii nu ma lasa la liceul sportivsadImi mai place si informatica(it, calculatoare...in curand vreau sa invat html, php...)

Ce profil imi recomandati? Nu optez pentru Mate-Info pentru ca am auzit multa lume care se plange ca e greu.Conteaza profilul de la liceu pentru ceea ce voi ajunge sa fac in viata?

Doresc un raspuns de la cei maturi care au trecut prin scoala.

Multumesc anticipat:d

Răspuns Câştigător
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Ți-aș recomanda un liceu Mate-Info Bilingv (faci intensiv informatică și o limbă străină engleză, franceză sau germanp depinde unde vrei). Și nu este greu, crede-mă! Dacă nu vrei așa, poți intra pe Filologie, sau Științele naturii(îți trebuie biologie, chimie, științe, fizică etc) sau Teologie.Acum depinde ce materii îți plac.

1 răspuns:
| JuStOkTa a răspuns:

Sincer daca te duci la sportiv iti ruinezi viata unica scapare e economia chiar de e greu