| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Stiu unde se vede ca am intrat la liceu,dar unde pot sa vad listele cu clasele(la liceul respectiv nu s-au afisat inca).
Adica unde vad daca am intrat in prima clasa, sau sa vad lista cu toti cei intrati in clasa.
Funda :3

Răspuns Câştigător
| Ralucaaa6 a răspuns:

Uite aici:
http://admitere.edu.ro/IndexHarta.aspx
Iti apare o harta colorata, iar tu selectezi judetul in care esti.
Aici o sa iti apara toti candidatii din judetul respectiv.
Daca vrei sa afli doar despre tine dai click pe link`ul asta http://admitere.edu.ro/RapoarteCautare.aspx unde selectezi judetul, introduci numele si prenumele tau iar apoi dai "Cauta" si o sa vezi unde ai fost repartizata.De aici dai click pe profilu unde ai fost repartizata si o sa iti apara noii tai colegi(adica cei cu care esti in clasa)
Sper ca ai intrat unde ti-ai propus.Bafta pe viitor :-*

13 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Pai dabia a fost afisata repartizarea, dupa inscriere vezi restul
te duci si tu prin august pe la liceuwinking

| Reek54 a răspuns:

Lista cu toti candidatii admisi in acea clasa se v-a afisa la liceul/scoala de unde te-ai inscris sau la liceul unde ai fost admis/a.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai asa, ca de abia ai fost doar admisa. Trebuie sa te duci sa te inscrii mai intai. Apoi abia prin toamna se afiseaza listele finale, dirigintele, tot tacamul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai premiat un raspuns gresit. Nu poti afla asa ceva de pe net. Elevii admisi la acelasi profil cu tine nu sunt neaparat din aceeasi clasa! CLASELE DE ELEVI SE FORMEAZA DOAR DUPA INSCRIERE. Afli cel mai devreme cand duci dosarul, ori la sfarsitul lui august, prin toamna, la inceputul lunii septembrie. Daca ai ales un liceu la care sa zicem ca, sunt 100 locuri la profil mate-info, automat se vor face 4 clase in functie de tot felul de criterii(medie, limbi straine, etc.)! N-ai cum sa stii colegii decat dupa inscriere!

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, poti afla asta de pe net, eu de exemplu am aflat!
Sunt de acord cu tine in legatura cu profilul mate-info, dar scuza-ma din moment ce vede ca sunt 100 isi da seama ca nu e cu toti in clasa, dar in cazul in care sunt 14/28 se intelege de la sine(plus ca in ghideul elevului scrie si cate clasa sunt, deci n-ai dreptate aici)winking

| anonim_4396 explică (pentru Ralucaaa6):

Taci, ca vorbesti prostii! Nu poti afla de pe net daca e cineva cu tine in clasa. Nu exista o certitudine decat dupa inscriere! Admis nu e acelasi lucru cu inscris. Nu poti sti daca X-ulescu Y-grec care a fost admis la acelasi liceu cu tine va fi si cu tine in clasa! Doar in situatia 14/28 locuri(rar intalnita) la un profil ar fi evident, insa la mai multi nu poti avea certitudini doar uitandu-te pe net la admisi.

| Ralucaaa6 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, poti!
Eu mi-am aflat toti colegii de pe net!
Si nu, nu ii cunosteam dinainte!
Nu stiu daca ai auzit dar s-a inventat o retea de socializar numita "Facebook" si de acolo m-am imprietenit cu ei (chiar)winking
Asa ca mai bine las oh go on

| LolNope a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai probelma e ca eu stiu exact in prima clasa cati elevi sunt admisi, deci exact asa am aflat.
Am premiat raspunsul bun.

| anonim_4396 explică (pentru Ralucaaa6):

Mai fata, eu ma refer la faptul ca X-ulescu Y-grec e sau nu in aceeasi clasa cu tine, nu ca il cunosti sau nu de pe Facebook! Aia e alta mancare de peste. Eu am spus altceva!

| anonim_4396 explică (pentru LolNope):

Tu ai dat acum un raspuns intr-un asemenea hal incat mi-e greu sa nu te jignesc. Am tot repetat ca admis nu e acelasi lucru cu inscris, mai bine zis inmatriculat. N-AI CUM SA STII SIGUR/EXACT DE PE NET COLEGII DE CLASA. Tu chiar nu vezi ca toata lumea ti-a raspuns la aceasta intrebare aproape la fel ca mine, iar tu pur si simplu n-ai gandit si nu gandesti nici acum ca nu poti afla colegii decat dupa inscriere, nu din tabelele de pe site-ul Ministerului, de la admitere. Ba ai premiat un raspuns al naibii de eronat. Probabil ti s-a parut tie ca ala trebuie sa fie raspunsul corect pentru ca dadea acolo un link ori ai dat o funda dupa ochi frumos(avatar frumos).
Dragele mele, eu am terminat liceul acum mult timp, de aceea se intampla sa stiu mai bine cum sta situatia in ceea ce priveste inscrierea la un liceu, la o facultate, aflarea colegilor de clasa/grupa/serie abia dupa inmatriculare si eventuale repartizari ulterioare finale ce mai pot urma. Mai repet o data. Daca sa zicem ca la un profil exista vreo 14 sau maxim dublu:28 elevi atunci se poate face cu siguranta o singura clasa, deci e clar ca toti elevii admisi iti vor fi colegi de clasa. Astea-s cazuri mari rare. In general e vorba de inscrierea/inmatricularea a cel putin 100 de elevi pe un profil, iar in cazul asta nu poti afla colegii de clasa decat dupa inscrieri la unitatea de invatamant respectiva. Repet inca o data ca poate iti intra in cap: ADMIS NU ESTE EGAL CU INSCRIS/INMATRICULAT

| Answer17 a răspuns:

Nu stiu exact dar cand am intrat eu la liceu am gasit pe google lista cu toti si la ce liceu au intrat. dar nu stiu daca scrie si in ce clasa ai intrat...

| dianna92 a răspuns:

Asta doar la liceu o poti vedea dar probabil trebuie sa mai astepti cateva zile. Pe net se afiseaza doar cine a fost admis si la ce liceu. In rest, trebuie sa te interesezi la liceul unde ai fost admisa. Incearca sa te duci luni, mai pe la amiaza si poate vor fi listele.

| HighParadox a răspuns:

Uite, intri aici : http://admitere.edu.ro/IndexHarta.aspx

iti alegi judetul respectiv dupa care dai la afisarea tuturor candidatilor inscrisi in judetul respectiv.Iti vor aparea toti elevii din acel judet; dupa ce ajungi sau gasesti numele tau iti apare liceul unde ai fost admis/a si dai la profilul respectiv, adica ultima coloana. Sper sa gasesti :*, bafta