| Cristilmdf a întrebat:

Buna, am și eu o întrebare va rog să-mi răspundeți. Am rămas cu 3 ani in urma la școală, am 16 ani și în toamna ar trebui sa intru clasa a 7, dar eu îmi doresc să intru la "șansă a doua" problema e ca nu știu daca este posibil tinând cont că am rămas doar cu 3 ani. Voi ce credeți, e posibil?

2 răspunsuri:
| HUAWEHUAWE a răspuns:

Sansele tale stau in incadrarea in cererile programului.
Daca indeplinesti conditiile, poti daca le indeplinesti pe jumate te chinui.
uite-le aici :
https://www.edu.ro/a_doua_sansa

| Violleta2022 a răspuns:

Acest lucrul il poti afla numai de la Inspectoratul Scolar din orasul tau.