| Cristinafgmcriss a întrebat:

Buna, am si eu o nelamurire in legatura cu academia de politie. Ii adevarat ca nu ai voie deloc cu telefonul sau cum se procedeaza in timpul liber ai voie?
Iar la admitere ii ca la gimnaziu ca trebuie sa dai ceva teste, la romana ce tine de gramatica?(eu sunt la liceu)

5 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

Hei! Pot să îți spun că eu mai vorbeam prin mesaje cu persoane care erau la academie, deci nu cred că nu ai voie deloc. Iar la română da, o să dai un test din gramatică. La fel și la o limbă străină (în general engleză), istoria României din clasa a 12-a, plus un test psihologic.
Mult noroc!

| DanielPH a răspuns:

Poti avea mobilul, insa nu-l poti butona oricand, dupa bunul plac.
Admiterea consta intr-un test psihologic, o vizita medicala, un traseu aplicativ, o contravizita medicala, si in functie de specializarea dorita, test la romana, istorie si o limba straina, la politie si jandarmerie, istorie la arhivistica sau matematica si fizica la pompieri.
Dupa formulare tind sa cred ca iti plac materiile exacte!
Mult succes!

| Bozgi200 a răspuns:

La academia de politie dai examen din română și istorie.

| Bozgi200 a răspuns (pentru Bozgi200):

Cine mi-a evaluat răspunsul cabfiid eronat 乁( •_• )ㄏ

| Ionut231312 a răspuns:

Nu este adevarat faza cu telefonul, un prieten care a intrat la Academie posta poze si story-uri de acolo pe insta, deci clar ai voie cu telefonul... cu laptop-ul nu sunt sigur, dar probabil te lasa si cu el.

La admitere dai test la limba romana(gramatica), o limba straina( ai de ales intre engleza, franceza, germana, spaniola, rusa), si istoria romaniei.
Bafta iti urez, poate ne vedem in viitor acolo happy