| AlexandraDeeaAlle a întrebat:

Am si eu o nelamurire/intrebare.
Seral-ul se face de dupa masa sau de dimineata?

Si daca am scos dosarul de la liceu anul asta care a inceput si il bag la an in toamna din nou pot intra la liceu normal sau la seral?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cursurile de la seral se fac după ora 15 :)
Vezi exemplu la linkul :
http://www.colegiulasachi.ro/seral12sem2/

http://nenitescu.coolpage.biz/orar/orar_seral/SEM%20I/12-16.10.2015/

http://colegiulenergetic.ro/orar/se/index.html

Dacă NU ai 18 ani împliniţi până la data începerii anului şcolar 2016-2017, te poţi înscrie şi la liceu/zi!

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cursurile la seral au loc in:cepand cu ora 16:00 deci dupa masa.happy

Si poti sa intri la seral doar daca ai peste 18 ani impliniti, daca ai mai putin de 18 ani te duci la zi..Asta e valabil si pentru frecventa redusa..tot peste 18 ani trebuie si la FR.

La seral se fac vreo 5 ore pe zi de pe la 16:00 pana pe la 20:30 -21:00 asta depinde de orarul si programul liceului, scolii.

Seral inseamna invatamant seara.happy

Sper ca te-am lamurit putin

Numai bine.Succes

| AlexandraDeeaAlle explică (pentru AvalohAlyn):

Pai nu am peste 18 pai la anul cand fac eu 18 ani incepe liceul cu 3 luni inainte happy deci...

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AlexandraDeeaAlle):

Normal asa este regula, legea, cei care au implinit 18 ani pot merge la seral. unul de 16 ani nu poate merge.dar mai exista si exceptii bineinteles.happy

Oricum seralul se face seara de la orele 15:30 -16:00 pana la 20:30-21:00
Daca ai mai putin de 18 si vrei la zi poti face liceul si la zi..doar daca ai peste 18 nu mai poti face liceul la zi.happy
Oricum, oriunde te vei duce, iti urez succeshappy