| ghita_2797 a întrebat:

Am si eu o problema, 6 ani de zile am invatat la o scoala(nu conteaza numele), aveam note foarte bune, dar la sfarsitul clasei a 6-a nu am avut media la care se asteptau parintii, asa ca drept pedeapsa m-au transferat la o alta scoala. Clasa a 7-a a trecut cu cam trasa de coada. Acum sunt aproape de sfarsitul primului semestru a clasei a 8-a si simt ca nu pot face fata examenului final, deoarece nu inteleg nimic de la profesori si vreau sa ma retransfer la prima scoala, dar "legal" nu prea am motive deoarece stau cam departe de prima scoala. Ce solutii imi dati?

Răspuns Câştigător
| addyy17 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme, examenul din clasa a 8-a a fost super usor + ca s-a copiat foarte mult cel putin la mine l-am dat acum 3 ani, l-am luat cu 8. 60. fa meditatie la ce nu te pricepi si o sa vezi ca il iei usor.succes!

1 răspuns:
| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Nu-ti face probleme, nici eu nu sunt un geniu, nu prea invatam, aveam media generala 8, 20. La ex. a fost foarte usor iar unde nu am stiut am copiat, supraveghetori nu prea faceau caz... pan la urma am luat 8 si ceva aproape 9 (nu-mi amintex exakt, pentru ca au trecut aniiiii...)