| euu2307 a întrebat:

Buna am si eu o tema la romana.Am de comentat 3 proverbe la alegere din Harap-Alb, ma puteti ajuta va rog :*?

2 răspunsuri:
| CandyHearts a răspuns:

Pai si eu tot harap alb fac acum...ia si tu niste proverbe din carte si dezvolta-le de ex proverbul "la placinte inainte,si la razboi inapoi" spui ca la greu cei trei feciori fug dar la bine sunt prezenti tot timpul si mai bagi tu cv sau alte proverbe: "de-ar sti omul ce-ar pati,dinainte s-ar pazi"."poftim, punga, la masa, daca ti-ai adus de-acasa". succeshee heefunda?

| euu2307 explică (pentru CandyHearts):

Mersi macar mi-ai dat cateva idei big grin