| Shattergrim54 a întrebat:

Bună, am terminat clasa a 9 a cu media 8, 47 și vreau să mă transfer la filologie, oare am șanse cu media asta? Îmi este frică rău dar merită încercat.
Am încercat tot anul din greu să-mi cresc media cumva. Cel puțin la materiile de filo am numai medii extrem de mari, contează așa ceva? Singurele materii ce m-au scăzut sunt matematica, biologia, fizica, astea.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Intrebă diriginta sau la secretariat, nu e secret!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si n-ai intrebat la secretariat? Ce sansa avem noi sa ghicim conditiile de la liceul tau?

| sierra1 a răspuns:

"media 8, 47 și vreau să mă transfer la filologie, oare am șanse cu media asta?"

care-i media ultimului din clasa la care vrei s-ajungi?

| Shattergrim54 explică (pentru sierra1):

Nu știu, am întrebat un băiat de la o clasă de filologie și nu-mi răspunde. Dar știu că trebuie să fie mai mare sau egală cu media mea.

| sierra1 a răspuns (pentru Shattergrim54):

Intrebă diriginta sau la secretariat, nu e secret!