| 1oana a întrebat:

Bună! Am terminat mate-info la liceu și deși informatică nu mi-a stârnit niciodată interes aș vrea să dau la facultate pe informatică economică. Ce părere aveți? Credeți ca dacă nu mă prea pricep la informatică aș putea face față, aș putea să mă descurc pe parcurs, având în vedere ca sunt mulți care vin și de pe profile umane unde nu se face deloc informatică?

4 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

De ce vrei sa mergi acolo dacă informatica nu ți-a stârnit interesul? Părinții te somează?

| 1oana explică (pentru LisaJulie):

Nu, ma interesează părinții, eu vreau deoarece este ceva de viitor.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă nu îți place informatica de ce vrei să dai la informatică economică?

| Lunyxoxo a răspuns:

Da! ai multe sanse, mai ales ca ai terminat pe mate-info. Personal eu inca nu am terminat liceul asa ca nu pot sa iti dau un sfat revolutionar. Primul an este cel mai greu dar o sa te obisnuiesti. Este o alegere buna si bine platita pe viitor!