| lialy310421 a întrebat:

Buna! Am tot vrut sa fac un curs de graphic design si am gasit un site care pare a fi serios. Se numeste newtech academy si programul e de vreo 9 luni daca tin bine minte. Nu apare nicaieri pretul cursurilor si singura optiune pe care o am pe site e sa ma inscriu. Nu vreau sa fac acest lucru pana nu stiu tarifele si daca cursurile chiar si-ar merita banii. Am inteles ca au si ei ceva legaturi cu firme si probabil ma pot angaja dupa. Ideea e ca am terminat un liceu de mate-info si imi si place partea aceasta de design. Oare stie cineva cam cat ar costa cursul acesta? Se preda bine? Imi pot gasi dupa un job cu acest curs? Primesc o diploma care sa ateste ca am participat la el?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Muuult mai bine faci o facultă (Costurile la ăștia sunt cuprinse între 2.500 si 4.000 euro în fucţie de curs)

https://www.economica.net/......13399.html

| lialy310421 explică (pentru sierra1):

Am inteles. Deci nu prea merita. Ideea e ca la facultate sunt deja admisa altundeva unde vreau. As fi vrut sa gasesc un curs care sa ma indrume spre acest domeniu ca o slujba part time profitabila si placuta. Multumesc totusi ca mi-ai spus! Nu stii totusi din intamplare de alta platforma cu cursuri de genul?