| Lenakathrynnn a întrebat:

Bună, am trecut anul ăsta în clasa a 9 a la profesională și vreau să știu dacă pot să mă transfer la un liceu de arte pentru ca eu acolo am vrut prima dată să merg, dar acum vreau să plec de aici pentru ca nu e pentru mine. Aici sunt exclusă de toți deja, din a 3 a zi de liceu am primit bullying și am fost batjocorită, cei drept în clasa mea sunt numa tigani ma asteptam ca aia sa isi bata joc de mine dar nu chiar din primele zile laughing deci oare as putea? Si dupa cat timp pot sa ma transfer?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera acum, n-ai avut media de admiterea necesara pentru a intra la un asemenealiceu, daca o aveai ai fi intrat.
Te vei putea transfera doar dupa cl. a IX-a, daca media de promovare a clasei va fi cel putin egala cu a ultimului intrat in cl. a IX-a, avand in vedere ca vei relua cl. a IX-a la liceul de arta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate asa ceva!