| Adeliezz a întrebat:

Buna! Am trecut clasa a 9a și am avut la examen media 8, 45. Daca eu am intrat Intr o clasă cu 21 de elevi și sunt a 3a care a intrat, conform legilor, știam că se dă o bursă de reziliență pentru cei 30% din clasă, aceia ar fi 6 dintre cei 21 de elevi. Daca eu mă incadrez între cei 30% și n am media 9, 50 mai iau bursa de reziliență?

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Da! Vei lua dacă te încadrezi între cei 30%

| Anonimul151 a răspuns:

Cel mai probabil da. Elevii cu mediile peste 7 din câte știu i au bursă de reziliență. Peste 9, 50 se dă bursă de merit.

| Adeliezz explică:

Când zic că n am media 9, 50 mă refer la media de examen