| Inna_3065 a întrebat:

am trecuta cls a 12 a si vreau sa imi schimb profilul sunt la stiinte ale naturii si vreau sa ma mut la economic.
Se mai pot face transferuri tinand cont ca sunt ultimul an la liceu?
app mai vreau sa stiu daca se mai face chimie si fizic in clasa a 12 a la profil economik. daca da, cate ore pe saptamana.
astp rasp sh... dau fundita happy

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Parerea mea, frumoasa domnisoara este ca nu e bine sa te muti tocmai in clasa a 12 a. Termina liceul. Apoi, daca doresti cu adevarat poti face Stiinte Economice. Va trebui sa te pui la punct cu matematica, eventual chIar sa iei niste ore. Recuperea matematicii poate incepe chiar acum. Desigur, nu va fi usor, dar vei reusi!
Am sa-ti dau un exemplu extraordinar : Cunosc o domnisoara care a terminat Liceul de Muzica la Cluj. Inainte cu 1 luna de terminarea liceului a hotarit sa nu mai faca Conservatorul datorita lipsei de perspective. Ce crezi ca a hotarit sa faca? Facultatea de Stiinte Economice sectia Finante Banci, facultate pe care a terminat-o acum. Si stii cum? SEFA DE PROMOTIE!
Acum sa-ti spun care cred eu ca este cheia succesului : Obiectivul, ambitie, vointa, perseverenta si munca, extrem de multa munca!
In final, frumoasa domnisoara, iti doresc multa intelepciune in alegere! Si mult succes!

1 răspuns:
| butterfly:X a răspuns:

A11a, a12a nu se face chimie nici fizic!
dar dc vrei sa te muti tocmai acum?
tu nu ai bazele din 9-11 cum poti sa te duci l economic cand nu ai habar de contabilitate, marketing si restul materiilor de profil! eu zic ca nu e bine!