| ysabela21 a întrebat:

Buna

Am un exercitiu la franceza care zice asa; Care este sensul verbului "vendre" in afirmatia lui Charles Peguy?
Si mai scrie daca pot sa propun unul sau doua sinonime? Comparati solutiile voastre!

In carte e exemplul asta : un mot cle ( un cuvant cheie ) la confiance( increderea) apoi... donner sa confiance; faire confiance; avoir confiance.

Fundita si vot pentru cine ma poate ajuta sa gasesc un exemplu pentru verbul vendre!

1 răspuns:
| Anonnnnn a răspuns:

De unde sa stim noi sa iti spunem daca nu ne-ai scris afirmatia?
Apropo, pe aici e cam interzis sa iti faci temele happy