| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am un nepot care a picat bacalaureatul la biologie animala si vegetala cu 3, 80, voiam sa va intreb se poate sa invete in aceste trei luni care au mai ramas sa scoata un 6 macar? eu nu mai stiu exact cam care mai este programa de bac la biologie, el mi-a spus ca este destul de grea, mai ales biologia animala si veg.
Ce parere aveti?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Trebuie in primul rand sa citeasca... chiar daca e grea. fara net fara telefon,
sa invete pe fragmente, si sa le scrie dupa ce le-a invatat. afltel nu are cum. macar daca nu le intelege, macar sa le memoreze.