| Razvan_Dinu_1999 a întrebat:

Buna anul acesta sunt clas a 8-a si as vrea sa stiu cat mai multe despre profilul stiinte sociale pe ce se axeaza ce facuultati ai putea face, ce joburi ai putea face?

2 răspunsuri:
| Grosariu_Adina_1997 a răspuns:

Pai eu sunt la stiinte sociale si e super usor ai grija cu istoria si cele bazate pe logica psihologie economie filosofie deci mai departe iti zic sigur ca poti da la faculati ca facultatea de medicina de drept de politica de istorie de psihologie poti avea joburi ca jurnalist avocat politician profesor medic Deci mult succes sa intri la stiinte sociale chiar iti recomand Succes!

| diaac a răspuns:

La stiinte sociale faci mai mult istorie, sociologie, psihologie, filosofie, logica etc. Apoi poti urma orice facultate vrei si, in urma facultatii alese, iti poti alege un job in domeniu dar nu neaparat. Profilul din liceu nu iti conditioneaza cu nimic viitorul.